Follow Me

Close

Це обман: Філарет розповів, як ПЦУ потрапила в залежність від Константинополя

Це обман: Філарет розповів, як ПЦУ потрапила в залежність від Константинополя

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко) назвав три чинники, які, на його погляд, свідчать про те, що ПЦУ потрапила в залежність від Константинополя.

Об этом сообщает Russiangate


Про це Патріарх Філарет розповів в ексклюзивному інтерв’ю "Апострофу".


Пояснюючи, в чому саме полягає залежність він виділив три моменти.


"По-перше, юрисдикція автокефальної Української церкви поширюється тільки на територію України. А ті українці, які проживають за межами нашої країни, не мають права перебувати в Українській церкві, а повинні належати до Константинопольського Патріархату. Це вже порушення автокефалії, адже інші церкви своєї діаспорою самі управляють, а нам кажуть, що ви не маєте на це права, і ми, греки, будемо управляти Українською церквою", — говорить Філарет.


Другий момент стосується спеціально приготованої і освяченої ароматичної олії під назвою миро, яке використовується під час таїнств.


"По-друге — миро. Миро кожна церква має право варити сама. На те вона і автокефальна церква. А якщо вона не має свого миро, то це означає, що вона не може ані дітей хрестити, ані освячувати престоли. Дадуть миро — можемо, не дадуть не можемо. Залежність? Залежність! ", — констатує Патріарх.


Також він звернув увагу на те, що згідно з канонами, церковні питання, які потребують вирішення, розглядаються вищим органом церкви — Помісним собором.


"Але в Томосі записано, що не Помісний собор буде розглядати українські питання, а Константинопольський Патріарх. Залежні, а називаємося автокефальною церквою. Це обман!", — резюмував Патріарх Філарет.


Детальніше про те, хто написав заяву на колишнього гаранта, якими є стосунки між УПЦ КП і ПЦУ, чи можна вважати ПЦУ дійсно незалежною Українською церквою, читайте в матеріалі "Апострофа": Ми будемо вимагати новий Томос — Патріарх Філарет.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-06-29/eto-obman-filaret-rasskazal-kak-ptsu-popala-v-zavisimost-ot-konstantinopolya/201827”