Follow Me

Close

Рада може повернути мільйонні зарплати депутатам та чиновникам, – Гетманцев

Рада може повернути мільйонні зарплати депутатам та чиновникам, – Гетманцев

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел

29 квітня рішенням Кабінету міністрів України за ініціативи президента Володимира Зеленського був встановлений ліміт на розмір зарплат представникам держустанов до 47 тисяч гривень на місяць. Постанова мала діяти до завершення карантину.

Об этом сообщает FLB

10 липня до порядку денного Верховної Ради на позачергову сесію 13 липня було внесено пункт про зняття обмежень із розміру заробітних плат дерслужбовців. Ініціював таку пропозицію також президент Зеленський. Не всі представники фракції монобільшості цю ідею підтримали – зокрема, член фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський на своїй Facebook-сторінці написав, що рішення може сильно "вдарити" по рейтингу провладної фракції, тому він не голосуватиме за нього. Втім, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев перед засіданням парламенту 13 липня повідомив, що підтримує зняття встановленого ліміту та аргументував це необхідністю виконання гарантій держпрацівникам.

"Під дію закону потрапляють державні службовці, які отримують заробітну плату – працюють в Кабінеті Міністрів, в Антимонопольному комітеті, інших держустановах, це ті ж самі судді. Ми зобов’язані виконати ті гарантії, які держава взяла на себе, беручи цих людей на роботу. На цьому базується правове суспільство. Дивіться, ми з вами найняли суддю, наприклад. Висококваліфікованого юриста, якому ми обіцяли платити 50 тисяч гривень. Зараз ми платимо йому 47, а з податками це ще менше – десь під 40 тисяч. Це є порушення гарантій державному службовцю. Це є невиконання зобов’язань держави перед ним", – зазначив Гетманцев.

На запитання журналістів, чому ліміт вирішили скасувати вже зараз, до завершення карантину, політик зазначив, що більшість карантинних обмежень уже зняті, і є підстави відновити попереднє фінансування заробітних плат.
"Дійсно, дуже важкі були часи, ми дуже добре зекономили на виплатах цим особам, але коли зараз країна вже пом’якшує карантин, я вважаю, що є підстави, аби скасувати обмеження, хоча це дійсно непопулярне рішення. Всім була зрозуміла ситуація в державі, три місяці це рішення ми виконували, але коли вже економіка відновлюється, мені здається, що мова йде про не такі величезні кошти".

ASPI news писало, фракція "ОПЗЖ" закликала урізати держвиплати. Також повідомлялося, скільки держбюджету коштуватиме відновлення попереднього фінансування.


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/rada-mozhe-povernuti-milyonni-zarplati-deputatam-ta-chinovnikam-getmancev”