Follow Me

Close

Гривня опинилася в рейтингу топ-5 недооцінених валют світу

Гривня опинилася в рейтингу топ-5 недооцінених валют світу

последние новости в Украине останні новини в Україні

Гривня посіла четверте місце у новому списку найбільш недооцінених валют у світі. Фахівці вважають, що українська національна валюта здатна швидко відновити позиції.

Об этом сообщает Компромат

Такі дані демонструє оновлений індекс The Big Mac Index. Видання The economist опублікувало 21 липня відповідний список.

Аналітики зазначили, що показник щодо долара відповідає недооцінці у 62%. Гривня опинилася на четвертому місці списку. На третьому місці турецька національна валюта (64,3%), далі йде російська валюта (66,5%) і грошова одиниця ПАР (67,4%) на першому місці. П’яте місце з кінця списку – у мексиканського песо.

У матеріалі йдеться проте, яким є визначення національної валюти. Обмінний курс в порівнянні з валютами інших держав нижче, ніж це необхідно для зовнішнього балансу (external balance).

Останнім часом гривня демонструє падіння щодо інших валют. Долар подорожчав на дев’ять копійок, євро – на 13 копійок.
Президент Володимир Зеленський раніше не раз критикував прагнення фінансистів впливати на курс гривні, оскільки національна валюта повинна бути дешевшою через закладені показники у бюджеті.

Раніше ASPI news британські економісти повідомили, скільки насправді має коштувати гривня по відношенню до долара. У МВФ також пояснили, чому зміцнилась гривня.


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/ekonomika/grivnya-opinilasya-v-reytingu-top-5-nedoocinenikh-valyut-svitu”