Follow Me

Close

У Львові 80-річній жінці прооперували серце без жодного розрізу

У Львові 80-річній жінці прооперували серце без жодного розрізуУ Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги 80-річній пацієнтці провели операцію з заміною клапана серця без жодного розрізу.

Об этом сообщает Министерство правды


Про це повідомив директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук, інформує hromadske.


«У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги відбулася унікальна операція — транскатетерна імплантація аортального клапана. Іншими словами: цілий клапан до серця пацієнтки лікарі доправили без жодного розрізу — через прокол шкіри. Що надзвичайного в операції, крім її надсучасності? Коштує вона майже мільйон гривень і таких у всій Україні донині виконано лише кілька!» — написав лікар у Facebook.


Пацієнтка 80-річна жителька Львівщини. За словами Самчука, вона потрапила до лікарні у вкрай важкому стані — з набряком в ногах і рідиною в легенях. У жінки діагностували критичний аортальний стеноз.


Через вік клапан у серці пацієнтки «закам’янів»: замість отвору у 3 см, там дірочка розміром 0,8 мм. Через це кров не могла повноцінно циркулювати і як наслідок — страждали всі органи.


«Ми зіштовхнулися з непростою ситуацією: без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б», — каже Самчук.


Він зазначив, що якби ця жінка жила, наприклад, у Польщі, їй би одразу поставили клапан через судину. Там, як і в багатьох інших країнах, цей метод широко практикують. Коштом лікарні спеціально для неї замовили клапан із-за кордону.


«Ми вирішили, що несправедливо лишати шансу жити бабусю, яка ще хоче побавити своїх правнуків, лише тому, що вона українка, а не полячка, і коштом лікарні спеціально для неї замовили клапан із-за кордону. Операція відбулася вчора. Її робили наші фахівці Центру серця та судин під контролем професора Марека Григера з Польщі, який має величезний досвід. У центрі, де він працює, за рік роблять сотню таких втручань. Якщо говорити про сам процес: через маленький прокол у шкірі лікарі ввели протез до стегнової артерії, а потім — у серце», — розповів лікар.


За його словами, пацієнтка опритомніла ще на операційному столі. Оскільки не було розрізу грудної клітини, тривалого наркозу, апарату штучного кровообігу, вона не потребує відновлення і реабілітації. Найближчими днями її планують виписати.


Самчук заявив, що за рік лише до їхньої лікарні з подібними проблемами потрапляє більш як десять людей. Медзаклад має намір просити державу закуповувати такі протези.Джерело статті: “https://cometa.news/у-львові-80-річній-жінці-прооперували-се/”