Follow Me

Close

У Зеленського зробили важливу заяву про долю електронного декларування в Україні

У Зеленського зробили важливу заяву про долю електронного декларування в Україні

Конституційний суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Прес-служба президента заявила, що Володимир Зеленський використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити постійну і максимально ефективну роботу системи електронного декларування.

Об этом сообщает Минправды


Про це повідомляється на сайті глави держави.


Відзначається, що беззаперечну цінність для України мають принципи прозорості державного апарату, нульова толерантність до будь-яких проявів корупції та справжня незалежність судової гілки влади.


"Українська держава створила систему електронного декларування та контролю стану посадових осіб і депутатів. Елементами цієї системи є не тільки обов’язок визначених законом осіб декларувати майно та доходи, але і відповідальність за недостовірне декларування, а також контрольні повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції", — йдеться в заяві.


Відзначається, що до цього часу ця система працювала ефективно, нарешті показавши українському народові, що насправді мають політики, і дозволивши залучити до відповідальності порушників антикорупційного законодавства.


"Це істотно вплинуло на формування в країні нових принципів політики і практики державного управління. Вважаємо це фундаментальним надбанням держави. Підкреслюємо, що немає жодного шансу зупинити рух країни до максимальної прозорості і доброчесності в політиці", — пише прес-служба Зеленського.


У заяві сказано, що "бізнесмени від політики" в Україні, які не можуть стерпіти, що образ їх життя, майно і доходи повинні бути під контролем, а значить — чесними.


"Але, незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому випадку, відновлені. Жодного відступу в антикорупційній роботі не допускаємо навіть гіпотетично", — сказано в заяві.


У прес-службі президента додали, що очікують публікації повного тексту рішення Конституційного Суду у цій справі і усвідомлюють, що рішення Конституційного Суду остаточні і не підлягають оскарженню.


"Але остаточним і не підлягає оскарженню, також є і прагнення України до повноцінного приєднання до європейських та євроатлантичних структур ... Президент обов’язково використовує своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити постійну і максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил", — сказано в повідомленні.


Наголошується, що українські чиновники і депутати продовжать декларувати своє майно і доходи, а антикорупційні органи матимуть необхідні повноваження для їх перевірки та притягнення порушників до відповідальності.


"Закон в Україні — один для всіх. Навіть для тих політичних сил і діячів, яким хочеться підірвати систему електронного декларування", — резюмували в прес-службі.


Про те, як рік тому приймали резонансний закон, читайте в матеріалі "Апострофа": Кримінальне чтиво: як Рада приймала закон про незаконне збагачення.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/2020-10-28/u-zelenskogo-sdelali-vajnoe-zayavlenie-o-sudbe-elektronnogo-deklarirovaniya-v-ukraine/213151”