Follow Me

Close

Офіс Націнвестради при Зеленському хоче створити 2 фонди для IPO держкомпаній

Офіс Націнвестради при Зеленському хоче створити 2 фонди для IPO держкомпанійОфіс Національної інвестиційної ради при президентові пропонує створити Держфонд фондів і Національний інвестфонд з частками великих держкомпаній для проведення IPO (первинне розміщення акцій — ред.).

Об этом сообщает ВЧК-ОГПУ


Про це заявила голова Офісу Ольга Магалецька, представляючи напрацювання Офісу для Національної економічної стратегії-2030, передає "Інтерфакс-Україна".


"Серед ініціатив, які пропонується розглянути для Національної економічної стратегії, — створення Національного інвестиційного фонду для трансформації державних підприємств, пакети акцій яких будуть в його управлінні, в ефективні і прибуткові компанії, а також Державного фонду фондів.


Він активізує розвиток індустрії інвестиційних фондів", — розповіла Магалецька.
За її словами, очікуваний ефект від запуску Держфонду фондів перевищує 1% ВВП.


"Держфонд фондів інвестує в інші фонди замість безпосереднього інвестування в акції та облігації компаній. Механізм роботи — фінансування інвестиційних фондів, які вже отримали інвестиції від обмеженого переліку першокласних іноземних інвесторів, як ЄБРР і IFC.


В управління Національного інвестфонду на 1 етапі планують передати акції 10-15 великих держпідприємств, надалі ця кількість може бути збільшена", — пояснила вона.


За словами Магалецької, основне завдання такого інвестфонду — підвищення ефективності держпідприємств через корпоратизацію управління. Зокрема, НІФ зможе призначити своїх представників до наглядових рад компаній.


"Завдання вищого рівня — підготовка підприємства до первинного розміщення його акцій на біржі", — підкреслила голова Офісу Національної інвестиційної ради.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2021/01/22/670265/”